Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/kknet/ftp/180stopni.eu/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 4943
Bielskie Błonia | 180 Stopni

180 stopni- to wyzwanie, które chcemy podjąć…

Jesteśmy na Świecie po to,

by zostawić po sobie ślad. Jedyne niezniszczalne ślady,

to ślady miłości.

Bóg, właśnie po tych śladach rozpoznaje nas, jako Swoje dzieci.
Warto się starać dla innych. 
Warto kochać. 
My, jako Grupa 180 też tego chcemy!

   Dobre pomysły wspierają:

GRUPA BESKIDZKA

Bielskie Błonia

Tego miejsca pewnie nie trzeba Wam przedstawiać. Myślę, że śmiało można powiedzieć, że Błonia są najbardziej rozrywkowym terenem otwartym dla najmłodszych pod względem ilości atrakcji w mieście.

Mieszkańcy Bielska, z chęcią je odwiedzają o każdej porze roku, gdzie spędzają rodzinnie czas na piknikach, zabawie, spacerach po lesie oraz uczestnicząc w licznych imprezach plenerowych, które właśnie tutaj najczęściej się odbywają.

Błonia znajdują się w Mikuszowicach Śląskich- jest to dzielnica Bielska-Białej, położona obok Cygańskiego Lasu.

Jest to zdecydowanie jeden, z najlepiej zagospodarowanych terenów w naszym mieście.

W ramach odpoczynku od masy dostępnych atrakcji, można usiąść na ławeczce i podziwiać widok na Południową część Bielska-Białej.

CZY WIESZ, ŻE?

Pomnik, przy którym Kasia stoi na zdjęciu, został wystawiony dla leśniczego Andrzeja Schuberta i został wzniesiony w1900 roku .

Ciekawym miejscem, które również warto poznać, będąc na Błoniach, jest datowany na 1817 r. stół ołtarzowy, tzw. kamień Jana, ustawiony najprawdopodobniej na pamiątkę 300-lecia Reformacji i nabożeństw lluterańskich (czyli ewangelickich), potajemnie odprawianych w XVII i XVIII w. w tzw. leśnym kościele.

Obok stołu, w 1996 roku, umieszczono mały głaz z wyrytym wersetem biblijnym- informacją o znaczeniu tego miejsca.